T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Fehmi Ekşioğlu Ortaokulu

Fehmi Ekşioğlu Ortaokulu

Telefon
02163502063
Belgegeçer
0216386 96 89
WEB
http://fehmieksiogluoo.meb.k12.tr
Adres
Fehmi Ekşioğlu İlköğretim Okulu, Ethemefendi Caddesi. Numara 88. İlİlçe İstanbul, Kadıköy, Erenköy. PK 34738
Vizyon
Öğrencilerimizin kişilik haklarını özgürce kullanarak, başkalarının haklarına da saygı duyduğu, sevginin, güvenin ve hoşgörünün egemen olduğu bir ortam yaratmak. Çağdaş teknolojinin eğitim alanında geliştirdiği tüm araç ve gereçlerle donatılmış bir eğitim ortamını çocuklarımızın hizmetine sunmak. Okulumuzu tüm çalışanları, öğrencileri ve velileri ile mutlu oldukları ve bu okulda olmaktan gurur duydukları bir kurum haline getirmektir.
Misyon
Öğrencilerimizi Atatürk inkılâp ve ilkelerine, anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin millî, ahlâkî, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına, anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş insanlar olarak yetiştirmek. Beden, zihin, ahlâk, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma korşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek.
Öğretmen :12
Rehber Öğretmen :
Öğrenci :227
Derslik :7
Müzik Sınıfı :
Resim Sınıfı :
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :0
Fen Labaratuarı :0
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :0
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :Normal
Yemekhane :0
Kantin :0
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
09:00 - 14:20
Isınma
Doğal Gaz
Bağlantı
ADSL (8 Mbit)
Yabancı Dil
Lojman
0 -
Ulaşım
Otobüs, Dolmuş, Tren
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Adres: Fehmi Ekşioğlu İlköğretim Okulu, Ethemefendi Caddesi. Numara 88. İl-İlçe İstanbul, Kadıköy, Erenköy. PK: 34738. Telefon: (0216) 350 20 63 Fax: (0216) 386 96 89
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
5 Km
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır